Sınıf Öğretmenliği Okumak İstiyorum!

Sınıf Öğretmenliği Okumak İstiyorum!

Sınıf Öğretmenliği Okumak İstiyorum!

Sınıf öğretmenliği nedir, sınıf öğretmenliği okumak için gerekli şartlar neler, sınıf öğretmenliği için kaç net gerekli, sınıf öğretmenliği atamaları nasıl, sınıf öğretmenliği taban puanları ve sınıf öğretmenliği sıralamaları nasıl vb soruların cevapları yazımızda bulunmaktadır.

Sınıf Öğretmenliği Nedir?

Sınıf Öğretmenliği bölümü, üniversitelerin Eğitim Fakültesi’nde yer alır ve 4 yıllık lisans eğitimi verir. Bu bölüm mezunlarına “Sınıf Öğretmeni” unvanı verilir. İlkokula başlayan çocuklara okuma yazma eğitimi, temel matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri, el becerisi, resim, müzik gibi dersleri verir. Çocuklara eğitimin temelini atma gibi önemli bir görevi vardır. İlkokul 1. sınıftan 4. sınıfa kadar çocukların temel bilgi, beceri ve tutumları geliştirmesine katkıda bulunur.

Sınıf Öğretmenliği İçin Gerekli Nitelikler Neler?

Sınıf Öğretmeni olmak isteyen birisinin çocuklarla arasının iyi olması, sabırlı, hoşgörülü ve iletişim yeteneği kuvvetli olması gerekmektedir. İlkokul seviyesindeki bir çocuğun sorumluluğunu alması gerektiğinden sorumluluk sahibi olmalıdır. Çocuk psikolojisinden anlamalı ve empati yeteneği kuvvetli olmalıdır.

Sınıf Öğretmenliği İçin Hangi Puan Türü Gerekli? Başarı Sıralaması Şartı Var Mı?

Sınıf Öğretmenliği için Eşit Ağırlık puan türüne sahip olmak gerekiyor.  Sınıf Öğretmenliği, Eğitim Fakültesi bünyesinde bir bölüm olduğu için başarı sıralaması şartı bulunmaktadır. Adayların EA puan türünün sıralamasında 300 bin barajını geçmelidir.

Sınıf Öğretmenliği İş İmkanları ve Atanma Durumu Nasıl?

Sınıf öğretmenliği hem devlet hem de özel okullarda popüler bir bölümdür. Özel okullarda iş bulunması ve devlet okullarına atanma açısından avantajlıdır. En fazla atama kontenjanına sahip bölümlerdendir.

Sınıf Öğretmenliği İçin Ortalama Kaç Net Gerekli?

TYT Türkçe: 28 ~

TYT Matematik: 15~

TYT Fen Bilimleri: 1~

TYT Sosyal Bilimler: 14~

AYT Matematik: 16~

AYT Edebiyat: 20~

AYT Tarih 1: 5~

AYT Coğrafya 1: 4~

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.