Sosyal Mesafeli Günlerde Evde İzleyebileceğiniz 7 Film

02.04.2020
572
A+
A-
Sosyal Mesafeli Günlerde Evde İzleyebileceğiniz 7 Film

Sosyal Mesafeli Günlerde Ailece İzlenebilecek Filmler

Evde canım sıkılıyor ne yapabilirim? Evde yapılabilecek etkinlikler neler? Hangi filmi izlesem? Ailece izlenecek filmler neler? Bakış açısını değiştiren filmler ya da ilham veren filmler izlemek istiyorum vb birçok düşüncenize çare olabilecek bir yazı hazırladık!

Koronavirüs dolayısıyla evde olduğunuz bu dönemde sizlere ailece izleyebileceğiniz 7 film önerisinde bulunacağız. Özellikle güzel vakit geçirmenize ve bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olacak filmler seçmeye çalıştık. İzledikten sonra filmlere dair yorumlarınızı bekliyoruz 🙂

 

  • Kitap Hırsızı/Book Thief

Kitap Hırsızı, Markus Zusak’ın aynı adlı romanından uyarlanmış bir filmdir. Film, 2. Dünya Savaşı zamanında, Nazi Almanyası’nda geçmektedir. Olup bitenler küçük bir kız olan Liesel üzerinden aktarılmaktadır. Liesel, bir aile tarafından evlatlık alınan ve kitaplarla tanışarak o karanlık dönemi bu sayede aşabilen bir kızdır. Küçük bir çocuk olan Liesel’in savaş zamanında yaşadıklarına ve kitaplardan hiçbir zaman vazgeçmeyerek neler başarabildiğine film boyunca tanık olacaksınız.

 

  • Özgürlük Yazarları

Film, Erin Gruwell adlı bir öğretmenin gerçek hayat hikayesinden uyarlanmıştır. Genç ve idealist bir öğretmen olan Erin, çalıştığı okulda birbirinden farklı özellikleri olan ve okulda olmaktan çok da hoşlanmayan öğrencilere, eğitim vermeye çalışmaktadır. Çeşitli yöntemler dener ve başarısız olur. Öğrencileriyle yakın iletişim kurmaya çalışarak bir gün onlardan kendi hayat hikayelerini yazmalarını ister. O günden sonra her şey değişir!

 

 

  • Pi’nin Yaşamı / Life of Pi

Film macera ve dram türündedir. Yann Martel’ın yazdığı aynı isimli romandan uyarlanmıştır.  16 yaşlarında olan “Pi”nin ailesinin bir hayvanat bahçesi vardır. Bir gün hayvanlarla birlikte bir gemi yolculuğuna çıkarlar ve çıkan fırtınadan dolayı gemi batar.  Yaşanan olaydan sadece Pi ve birkaç hayvan canlı kurtulmayı başarabilir. Pi’nin macerası da bu noktada başlar. Pasifik Okyanusu’nun ortasında, bir Bengal kaplanı olan Richard Parker’ın da bulunduğu bu yolculuk nasıl sonlanacaktır?

 

 

  • Arrival / Geliş

Film, Amerikalı yazar Ted Chiang’ın 1998 yılında yayımlanan kısa öyküsünden uyarlanmıştır. Bir gün dünyanın farklı yerlerine toplam 12 uzay aracı iner. Uzaylılarla iletişim kurup ne için geldiklerini anlayabilmek amacıyla birçok uzmandan yardım istenir. Bunlardan birisi de ABD’de bir üniversitede dil bilimci olarak çalışan Louise Banks adlı akademisyendir. Banks, çalışmalarına başladıktan bir süre sonra uzaylılarla iletişim dilini çözer. Fakat bu sırada tüm dünya, gelen uzaylılara karşı savaş açmak üzere hazırlık yapmaktadır. Bunu önlemek için Banks’ın çok az bir zamanı vardır.
Banks savaşı engelleyebilecek mi? Gelen uzaylıların bize vermek istediği mesaj ne? Üzerinde bir süre düşünmeniz gereken bir film.

 

 

  • Up/ Yukarı Bak

Küçük yaşlarda yolları kesişen Carl ve Ellie, ünlü kaşif Charles F. Muntz hayranı iki çocuktur. Büyüdüklerinde hayat arkadaşı olurlar ve yıllarca en büyük hayalleri  Güney Amerika’daki Cennet Şelaleleri’ne gidebilmek olur. Bunun için para biriktirirler fakat bir türlü birlikte gitmeyi başaramazlar. Yaşlarının ilerlemesiyle Ellie, yaşamını yitirir ve Carl yalnız kalır. Fakat bir süre sonra Carl’ı maceralı bir yolculuk beklemektedir. Üstelik bu yolculukta ona tahmin etmediği bir yol arkadaşı da eşlik edecektir.

 

 

  • Dangal

Bir Aamir Khan filmi olan Dangal, biyografik türde bir filmdir.  Mahavir Singh Phogat adlı bir baba, güreşe hayranlık duymasından dolayı iki kızını bu alanda disiplinli bir şekilde yetiştirir. Büyüdüklerinde iki kız kardeş de bu alanda büyük ödüller kazanırlar ve adlarını dünyaya duyururlar. Fakat bu yolda, kadın güreşçi olmanın zorluklarını yaşayarak sosyal baskı ile mücadele etmek zorunda kalırlar. Onların bu zorlu ve disiplinli yolculuğu sizlere ilham verecek.

 

  • Hababam Sınıfı (Film Serisi)

Rıfat Ilgaz’ın eserinden uyarlanan Hababam Sınıfı film serisi; Hababam Sınıfı, Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, Hababam Sınıfı Uyanıyor gibi birçok filmden oluşmaktadır. Filmlerde değişmeyen ögeler; haylaz bir sınıf ve onları eğitmeye, yola getirmeye çalışan bir öğretmen olan Mahmut Hoca, yer almaktadır. Her filmde farklı bir konu etrafında okul hayatı- öğrencilik – öğretmenlik – eğitim temaları eğlenceli ve ders verici bir şekilde işlenip izleyenlere aktarılmaktadır.

 

 

Hepinize sağlıklı günler ve iyi seyirler diliyoruz!

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.