Üniversite Kayıtları Başlıyor!

28.08.2023
86
A+
A-
Üniversite Kayıtları Başlıyor!

Üniversite Kayıtları Başlıyor!

Üniversite Kayıtları Başlıyor! 2023 YKS tercih ve yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar için kayıt süreci başlıyor. 28 Ağustos – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında kayıt işlemleri gerçekleştirilebilecek. Elektronik kayıtlar ise 28 – 30 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihler arasında başvuru ve kayıt yaptırmayan adaylar kayıt haklarını kaybedecekler.

Üniversite Kaydı Nasıl Yapılır? Kayıt İçin Gerekli Belgeler Neler?

  • Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi
  • Yükseköğretim kurumlarına kayıt işlemlerinde öğrencinin YÖKSİS veri tabanında başka bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olduğunun tespit edilmesi halinde aynı düzeyde örgün bir programa kayıt yaptırmaması halinde ortaöğretim diplomasının aslı olmadan da kaydı yapılarak daha önce kayıtlı olduğu yükseköğretim kurumundan bu bilgi teyit edilecektir.
  • Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
  • Yükseköğretim kurumları tarafından talep edilmesi durumunda 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf
  • Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge
  • Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri YKS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr adresinde görülebilecektir.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.