Uzaktan Eğitimde YKS Hazırlığı

Uzaktan Eğitimde YKS Hazırlığı

Uzaktan Eğitimde YKS Hazırlığı

2021 YKS için; uzaktan eğitimde YKS hazırlığı nasıl yapılmalı, uzaktan eğitim sürecinde YKS’ye hazırlananlar nasıl bir yol izlemeli gibi sorular aklınıza takılıyorsa Rehber Öğretmenimizin sizler için hazırladığı videoya göz atabilirsiniz.

Hepinize sağlıklı günler ve iyi çalışmalar diliyoruz!

Uzaktan Eğitimde YKS’ye Hazırlananlar Ne Yapmalı?

2021 YKS’ye Uzaktan Eğitim Sürecinde Nasıl Hazırlanmalı?

  • Uzaktan eğitim sürecinde odaklanma sorunu had safhaya çıkabileceği için kendinizi motive ederek ilerlemelisiniz. Motivasyonunuzu arttırmak bu süreçte çok önemli. İstediğiniz üniversite ve bölüm için çalıştığınızı, hayallerinizi gerçekleştirmenin getireceği mutluluğu aklınızdan çıkarmamalısınız.
  • Derslerinize genel olarak İnternet aracılığıyla eriştiğiniz için bu sizin daha fazla İnternette vakit geçirmenize sebep olacaktır. Bu noktada sadece dersle ilgili şeylere baktıktan sonra ilginizin diğer şeylere kaymasını engelleyin. Ders çalışırken Whatsapp, İnstagram, Youtube gibi sosyal medya bildirimlerinizi kapatın.
  • Hem okul dersleri hem de YKS için çalışmalarınızı göz önünde tutarak bir ders çalışma programı hazırlayın.
  • Mezunsanız kendinizi sınav hazırlığı ile ilgili motive edip tam odaklanmış bir şekilde çalışmalarınıza devam edin. Sadece soru çözerek değil, konu tekrarları yaptıktan sonra soru çözerek ilerleyin.
  • TYT konularını tamamlayarak AYT’ye geçebilirsiniz fakat her TYT dersi AYT için ön koşul değil. Mesela AYT edebiyat testine çalışmak için önce TYT Türkçe çalışmasını tamamlamanıza gerek yok. Programınızda TYT Türkçe ve AYT edebiyat dersine birlikte yer verebilirsiniz.
  • YDT’ye hazırlananlar ise TYT ve YDT konularında eş zamanlı ilerlemeli.

Ders programı hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili ” 2021 YKS Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır? ” adlı yazımıza ve videomuza göz atabilirsiniz.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.