WhatsApp Web Nedir ?

21.09.2019
786
A+
A-
WhatsApp Web Nedir ?

WhatsApp, iletişim kurarken en çok kullandığımız mesajlaşma aracı olarak hayatımızda büyük yer kaplıyor. Ücretsiz olarak hizmet veren WhatsApp uygulaması; yazılı, sesli ve görüntülü mesajlaşma hizmetleri sunmaktadır. Uygulama mobil haricinde 2015 yılından itibaren bilgisayardan da kullanılabiliyor. WhatsApp Web olarak adlandırılan bilgisayar uygulaması nasıl çalışıyor bakacak olursak:

  1. Bilgisayardan https://web.whatsapp.com/ adresine girin.
  2. Telefonunuzdan da WhatsApp uygulamasını açın.
  3. Android telefonlarda sohbet ekranındayken Menü > WhatsApp Web şeklinde açabilirken iPhone telefonlarda Ayarlar > WhatsApp Web’e girerek dokunmanız gerekecek. Windows Phone’da ve Nokia S60’ta Menü > WhatsApp Web yolunu izleyin.
  4. Telefonda açılacak QR kodunu tarama ekranını bilgisayardaki kodu okuyacak şekilde tuttuğunuzda erişim sağlanmış olacak.
  5. Böylece WhatsApp Web uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. WhatsApp Web telefonunuz üzerinden çalışacağı için telefonunuzun internet bağlantısını kesmemelisiniz.
  6. Telefonunuzdan WhatsApp Web’e tıkladığınızda hangi bilgisayarda WhatsApp uygulamanız açıksa gösterecektir. İstediğiniz zaman buradan ya da uygulamanın açık olduğu bilgisayardan çıkış yapıp erişimi kesebilirsiniz.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.