WhatsApp’a Gelecek Yeni Özellikler Neler?

22.10.2019
562
A+
A-
WhatsApp’a Gelecek Yeni Özellikler Neler?

 

 

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalardan biri olan WhatsApp, beta güncellemesi ile hem Android hem de İOS platformlarında birçok yenilik yapacağını duyurdu. Yapılacak güncellemelerle WhatsApp’a nasıl yenilikler eklenecek?

 

  • WhatsApp, yeni güncellemesi ile Instagram gibi birçok uygulamada olan “Dark Mode” (karanlık mod) özelliğini ekleyeceğini duyurdu.
  • Yeni gelen özellikle artık durum güncellemelerini sessize alabileceksiniz. İstemediğiniz görmekten hoşlanmadığınız kişilerin durumlarını görememek için bu özelliği kullanabilir, görmek istediğinizdeyse “göster” yazısına tıklayarak görebileceksiniz.
  • Instagram’daki hikaye ve Snapchat’teki fotoğraflar gibi WhatsApp’ta da kendini imha eden mesajlar kullanılabilecek. Bu kendi kendini silen mesajların süresi diğer uygulamalardakinden farklı olarak 24 saatte yok olmayarak sizin seçebileceğiniz 5 saniye, 1 saat, 7 gün ve 30 gün şeklindeki sürelerin sonunda silinecek.
  • Yenilenen haliyle artık WhatsApp başlangıç ekranı olacak. “Splash Screen” olarak adlandırılan bu özellik ile uygulama ilk kez başlatıldığında ekranda bu başlangıç ekranı görülecek.

 

Bütün bu güncellemelerin ne zaman gerçekleşeceğine dair henüz net bir tarih olmamakla birlikte önümüzdeki günlerde yeniliklerin hayata geçirilmesi bekleniyor.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.