Yarıyıl Tatili Başlıyor!

16.01.2020
709
A+
A-
Yarıyıl Tatili Başlıyor!

Yarıyıl Tatili Başlıyor!

17 Ocak 2020 Cuma günü, karnelerin alınmasıyla 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı tamamlanmış olacak. Yoğun bir ilk dönemin ardından öğrencilerin ve öğretmenlerin dinlenme süreci başlayacak.

MEB’in açıkladığı resmi takvime göre, 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında okullar tatil olacak. Hafta sonlarını da sayarsak toplamda 16 günlük bir tatil süreci öğrencileri ve öğretmenleri beklemekte. 3 Şubat 2020 Pazartesi günü, ders zilinin çalmasıyla 2019-2020 eğitim-öğretim yılının 2. dönemi başlamış olacak.

Öğrencilere 1. dönemde sergiledikleri başarı performanslarına göre karneleriyle birlikte takdir veya teşekkür belgesi verilecek. Öğrenciler takdir veya teşekkür belgesi alıp almayacaklarını sitemizde yayınlanan “e-Okul Bilgilendirme Sistemi” yazımızın içerisindeki “Takdir ve Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?”  başlığından öğrenebilirler.

Tatilde Neler Yapılabilir?

Tatil süresini daha verimli, daha aktif ve de daha eğlenceli geçirebilmek için neler yapılabilir?

  • Ebeveynlerle çocukların evde yapılabilecek çeşitli etkinlikler: Sessiz sinema, tabu, jenga, bilgi yarışması gibi oyunlar oynanabilir.
  • Kitap okuma saatleri belirlenip hep beraber kitap okunabilir. Eğer bu mümkün değilse ayrı ayrı okunup sonrasında kitapla ilgili sohbet edilebilir.
  • Çocukların ve de gençlerin diğer aile bireyleriyle vakit geçirmesi için aile ziyaretleri planlanabilir. Yaşça büyük olanlara gidilmeden önce evde bir şeyler hazırlanıp gidilebilinir. Çocukların kendisiyle yaşıt ya da yakın yaşlardaki kuzenleriyle vakit geçirmeleri sağlanabilir.
  • İmkânlar dâhilinde sinemaya, tiyatroya, çeşitli tematik parklara ve kayak merkezlerine gidilebilir.
  • Bunlar dışında eğer ki bu yıl bir sınava girilecekse tatil süresince aşırıya kaçmadan “sınava çalışma planı” yapılıp ders çalışılabilinir.

Tüm öğretmenlere ve öğrencilere iyi tatiller diliyoruz!

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.