Yarıyıl Tatili İçin 23 Günlük Etkinlik Takvimi

23.01.2021
108
A+
A-
Yarıyıl Tatili İçin 23 Günlük Etkinlik Takvimi

Yarıyıl Tatili İçin 23 Günlük Etkinlik Takvimi

Ekran karşısında geçen 2020-2021 eğitim öğretim yılının 1. dönemi 22 Ocak 2021 itibarıyla tamamlandı. Öğrencilerin ekrandan uzak bir tatil geçirmelerini tavsiye eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatili için “Birlikte 23 Gün” adlı etkinlik takvimi hazırladıklarını belirtti.

Birlikte 23 Gün’de Neler Var?

23 günlük etkinlik takvimi ilkokul, ortaokul ve lise gruplarına özel her güne farklı bir tema çerçevesinde tasarlanmış etkinlikler barındırıyor.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Birlikte 23 Gün” tatil etkinlikleri içeriğinde öğrencilerin harf, sayı, renk gibi farklı kavramlara farklı açıdan bakmalarını sağlayan “Resfebe” bölümü; Türk ve Dünya bilimi ve sanatı alanlarında yaptığı çalışmalarla tanınan şahsiyetlerin tanıtıldığı “Kim O” bölümü; bulmaca, sudoku, oyun, günün deneyi ve öğrencilerin yazma becerilerinin gelişimi için hikâye tamamlama etkinliklerinin bulunduğu bölümler yer alıyor.

Birlikte 23 Gün” tatil etkinlikleri ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin tatil süreçlerini eğitim öğretim çerçevesinde planlamayı hedefleyerek öğrencilerin süreç içinde derslere olan tutum ve davranışlarındaki olumlu ivmenin süreklilik arz etmesi için sunuldu.

“Birlikte 23 Gün” tatil etkinlikleri takvimine http://birlikte23gun.meb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Tüm öğrencilere ve öğretmenlere iyi tatiller dileriz. 🙂

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.