YDS/3 Sınav Giriş Belgesi Açıklandı

YDS/3 Sınav Giriş Belgesi Açıklandı

2019-YDS/3 sınavına girecek olan adaylar için Sınav Giriş Belgesi yayınlandı. Adaylar, sınava girecekleri yerleri öğrenebilmek için  https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifreleri ile giriş yapmalılar. 1 Aralık 2019 Pazar günü yapılacak olan sınav için adayların bu belgenin çıktısını almaları gerekmektedir.

Sınavda Yanınızda Olması Gerekenler:
 • ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ adresinden T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak edineceğiniz sınav giriş belgesi yanınızda olmalıdır. Bu belgeyi sınavdan 10 gün öncesinden başlayarak siyah ya da renkli çıktı olarak alabilirsiniz. Belgede sınav merkezi, bina, salon ve fotoğrafınız yer almalıdır.
 • Nüfus cüzdanı ya da T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportun yanınızda olması, bunların dışında Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kartlar, Pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC Kimlik Kartı geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.
  Bunların dışında; sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.- Adaylar sınava, şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.

 

Sınavda Yanınızda Olmaması Gerekenler:

Sınavın yapılacağı gün güvenlik tarafından üstünüz aranarak içeri alınmaktasınız. Bu sebeple yanınızda bulunmaması gerekenler olmadan giderseniz vakit kaybetmeden sınav salonuna geçebilirsiniz. Olabildiğince sade takısız ve metal eşyadan arınarak gitmelisiniz. Bir de unutulmaması gereken şey sınav saatinden en az 1 saat önce orada olmanızda yarar var. Çünkü güvenlik tarafından aranma işlemleri için sıra oluşmaktadır.

Sınava giderken yanınızda olması yasak olan araç gereçler:

 • Adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete gibi araç gereçler ÖSYM tarafından sağlandığı için yanınızda bulunması yasaktır.
 • Sınavın yapıldığı her bir salonda en az bir adet duvar saati olduğundan yanınızda kol saati bulunmaması gerekiyor.
 • Çanta, cüzdan, cep telefonu, anahtar, kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş vb. takılar;
 • Metal para gibi metal içerikli eşyalar(basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç);
 • Çeşitli plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlar,
 • Cep bilgisayarı, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihaz ve her türlü elektronik/mekanik cihaz;
 • Kâğıt, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlar,
 • Su hariç yiyecek, içecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle, İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarla adayların gelmeleri kesinlikle yasaktır.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.