YKS İçin Günde Kaç Soru Çözülmeli?

YKS İçin Günde Kaç Soru Çözülmeli?

YKS İçin Günde Kaç Soru Çözülmeli?

YKS için günde kaç soru çözülmeli? 2021 YKS için günde kaç soru çözmek gerekir? YKS’ye hazırlanan biri günde kaç soru çözmeli? Tüm bu soruların yanıtı videomuzda ve yazımızda!

YKS’ye Hazırlananlar Günde Kaç Soru Çözmeli?

2021 YKS İçin Günlük Kaç Soru Çözmeliyim?

  • Günlük soru çözümünde alt limit olarak belirleyeceğiniz sayı, TYT ve AYT oturumlarında karşınıza çıkacak soru sayısı kadar olmalıdır.
  • Konu çalışmanızı bitirdikten sonra yapacağınız ve tekrar amaçlı yapacağınız test çözümlerini de düşündüğümüzde günde ortalama 200 – 250 aralığında soru çözmelisiniz. Bu tabii ki alt limit olarak kabul edilebilir. Daha fazlasını yapabiliyorsunuz devam edin. 🙂
  • Soru çözerken tek kaynaktan değil, en az iki kaynaktan çözerek ilerlemenizde yarar var. Böylece konuya dair farklı soru tiplerini görüp konuyu sağlam bir temele oturtabilirsiniz.
  • Günlük hedeflediğiniz soru sayısına ulaşmak elbette çok güzel. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta aslında ÖSYM sınav mantığını anlamanıza ve konuya dair farklı soru tiplerini görmenize yardımcı olacak kaynaklardan soru çözmektir. Bu sizin ilerlemenize daha büyük bir katkı sağlayacaktır.
  • Bu noktada sizlere önerebileceğimiz bir yayın var. MUBA Yayınları TYTAYT konu destekli ve mobil video soru çözümlü soru bankalarına göz atabilirsiniz. 🙂

Hepinize sağlıklı günler ve sınav yolculuğunuzda başarılar dileriz!

YKS ile ilgili aklınıza takılan sorular için YKS’ye Dair Her Şey! adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek isteyenler Ders Koçu Youtube Kanalımızı inceleyebilirler.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.