YKS’nin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

28.09.2023
709
A+
A-
YKS’nin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

YKS’nin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

YKS’nin olmazsa olmazları nelerdir? YKS çalışmaya başlamak için hazır mısın? YKS hazırlık sürecinde verimli bir ders çalışma programı hazırlamak ve bu süreçte doğru kaynak seçimi neden önemlidir? Tüm bunların cevabı eğlenceli bir şekilde yazımızda!

Uzun saatler ders çalışmak, bol soru çözmek sınava hazırlık sürecinin en bilinen aşamalarındandır. Fakat hedefin ve farkındalığın olmadan çalışmak emeklerini boşa çıkarabilir. Ya da daha kolay ve rahat bir şekilde bu süreci atlatabilecekken kendini gereksiz strese maruz bırakabilirsin.

YKS hazırlık sürecini daha kolay, stressiz ve verimli geçirebilmen için en temel noktaları seninle paylaşıyoruz. Sınav yolculuğunda başarılar dileriz!

Motivasyon
+
Hedef

Motivasyonunu sağlamak için yapman gereken şeylerin başında, hedefini net bir şekilde belirlemek gelir. Belirlediğin hedefi temsil eden bir görsel ya da nesneyi sürekli görebileceğin bir yere koyarak motive olabilirsin.

MOTİVASYON + HEDEF = HAYALİNDEKİ BÖLÜM VE ÜNİVERSİTE

Sen Bir Süper Kahraman Değilsin!

Hedefini belirledikten sonra en önemli adımların başında gerçekçi bir ders çalışma programı hazırlamak geliyor. Biliyoruz, bu sürece başlarken birçoğu çok heyecanlı ve gözü kara oluyor. Fakat unutma, sen bir süper kahraman değilsin! Günde 12 saat, yemeden içmeden, mola vermeden ve arkadaşlarınla sosyalleşmeden sürekli ders çalışamazsın. Birkaç gün bu şekilde çalışsan bile ilerleyen süreçte bu durum seni sıkacaktır. Bu nedenle dengeli, tutarlı ve kendini tanıyarak bir çalışma programı hazırlamalısın. Bu noktada “Ders Programı Nasıl Hazırlanır?” adlı içeriğimizden yardım alabilirsin.

Başarı Bazen Sevmediklerinden Gelir!

Sadece başarılı olduğun, yapabildiğin derslere ve konulara ağırlık vermek seni başarıya ulaştırmayacaktır. Aksine dar bir çemberin içine hapsedecektir. Esas iş sevmediklerinle yüzleşmekte! Onlarla daha fazla vakit geçirerek aradaki buzları eritebilir ve belki kim bilir, sevebilirsin de!

Konu Bitti
İş Bitti!?
ASLA!

Konu çalışmasının hemen ardından tüm konu testlerini bitirmek en öncelikli görevin! Konuyu anladın mı? Kaç yanlışın çıktı? Tekrar göz atman gereken noktalar neresi? Bunları öğrenmeden ilerleyemezsin… İlerlesen de bir yerlerde pusuya yatar seni bekler, bizden söylemesi!

Çok Soru Çözmek Yeter Mi?

Çok soru çözmek elbette çok önemli. Farklı soru tiplerine aşina olmak, konunun karşına çıkacak her türlü versiyonunu görmek sınav anında sana büyük kolaylık sağlayacaktır. Fakat bu noktada seçtiğin kaynağa dikkat et. Son yıllarda YKS’de sadece ezber bilgiyi ölçen sorulara değil, yoruma dayalı sorulara da yer verilmekte. Bu nedenle ÖSYM sınav mantığıyla uyumlu kaynaklardan soru çözmek, sınav stratejisi oluşturman açısından çok önemli.

Sınav sadece çok soru çözerek değil,
doğru kaynaktan farklı soru tipleriyle tanışarak kazanılır!

TYT/AYT Soru Bankası Önerisi

Bu noktada MUBA Konu Destekli ve Mobil Video Çözüm Uygulaması bulunan TYT ve AYT soru bankalarına bakmanı tavsiye ediyoruz! Kitapların detaylı inceleme videolarına MUBA Yayınları Youtube kanalından ulaşabilir ve  www.mubayayinlari.com adresinden güvenle satın alabilirsiniz.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.