YÖK Atlas Güncellendi!

12.02.2021
1.626
A+
A-
YÖK Atlas Güncellendi!

YÖK Atlas Güncellendi!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından üniversite ve bölüm seçiminde zorlanan adayların sağlıklı bir süreç geçirmeleri için geliştirilen YÖK Atlas programı, öğrencilerin görüş ve talepleri doğrultusunda güncellendi.

2020 YKS verilerinden yola çıkılarak YÖK Atlas programında yer alan “Lisans ve Ön Lisans Tercih Sihirbazı” ile “Meslek Atlası” modülleri güncellendi. 2021 YKS’de tercih yapacak adaylar için bu güncelleme önem arz etmekte.

İlk kez 2016 yılında hizmete açılan YÖK Atlas, YKS tercih sürecinde öğrencilerin, velilerin ve bu alanla ilgili çalışan rehberlik uzmanlarının sıklıkla başvurduğu bir kaynak oldu. İçerisinde Üniversiteler, Program Atlası, Meslek Atlası, Mezun Başarı Atlası,  Net Sihirbazı, Tercih Sihirbazı ve Tercih Listem gibi bölümler bulunmakta.

YÖK Lisans Atlası ve YÖK Önlisans Atlası bölümlerinden üniversite ve bölüm seçilerek genel bilgiye, kontenjan sayısına, yerleşme ve kayıt istatistiklerine, yerleşenlerin cinsiyet dağılımına, geldikleri illere, öğrenim durumlarına, liseden mezun oldukları yıllara, lise alanlarına, taban ve başarı istatistiklerine vb. birçok bilgiye erişilebilmektedir.

Daha fazla bilgi için https://yokatlas.yok.gov.tr/ adresine göz atabilirsiniz.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.