Başarı Sıralaması Şartı Olan Bölümler

Başarı Sıralaması Şartı Olan Bölümler

Başarı Sıralaması Şartı Olan Bölümler

Başarı sıralaması şartı olan bölümler hangileri? Hukuk kaç binle alıyor ve hukuk için başarı sıralaması şartı var mı? Tıp kaç binle alıyor ve Tıp Fakültesi için başarı sıralaması şartı var mı? Mühendislik başarı sıralaması, Mimarlık başarı sıralaması, Diş Hekimliği başarı sıralaması, Eczacılık başarı sıralaması, Öğretmenlik başarı sıralaması gibi merak edilen birçok sorunun yanıtı yazımızda!

Başarı Sıralaması Nedir?

Başarı sıralaması, üniversite sınavında ilgili puan türünde öğrencinin kaçıncı sırada yer aldığını gösterir. Bazı bölümlere girebilmek için başarı sıralaması şartı bulunmaktadır. Bu nedenle tercih yapılmadan önce başarı sıralaması şartı olan bölümleri bilmek ve buna göre tercih yapmak gerekmektedir.

Başarı Sıralaması Şartı Bulunan Bölümler 2022

2022 YKS kılavuzunda yer alan bilgiye göre ilgili puan türünde istenilen başarı sıralamasının içindeyseniz aşağıdaki bölümleri tercih edebilirsiniz. Eğer Hukuk, Mühendislik, Mimarlık, Tıp, Öğretmenlik, Eczacılık ve Diş Hekimliği programlarından birini tercih edeceksiniz başarı sıralamanızı göz önünde bulundurarak tercih yapmalısınız.

  • Ayrıca 2022-YKS’de özel yetenek sınavıyla öğrenci alan öğretmenlik programlarına başvuru yapabilmek için de Y-TYT’de en düşük 800 bininci başarı sırasına sahip olmak gerekmektedir.
  • ÖSYM tarafından yayımlanan 2022 YKS Kılavuzundan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Diğer İçerikler :

2022 YKS ile İlgili Sık Sorulanlar

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.