ÖSYM Aday İşlemleri Artık e-Devlet’te!

16.09.2020
22
A+
A-
ÖSYM Aday İşlemleri Artık e-Devlet’te!

ÖSYM Aday İşlemleri Artık e-Devlet’te!

ÖSYM tarafından yapılan sınavlara katılabilmek için sistemde kayıtlı olmak gerekiyor. ÖSYM Aday İşlemleri yani AİS sayfasında fotoğrafınız ile birlikte eğitim bilgilerinizin kayıtlı olması gerekmektedir. Sisteme T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yapılmaktadır.

Bu kayıt işlemi için adayların ÖSYM Merkezlerine gitmesi gerekmekteydi. Alınan son kararı ÖSYM Başkanı Halis Aygün duyurdu :

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) e-Devlet’e taşındı. Artık adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabilecekler.

Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylar, e-Devlet şifreleriyle “e-Devlet Kapısı” uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabileceklerdir.

e-Devlet şifresiyle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapan adaylar, burada yer alan e-Devlet ile Kayıt Ol seçeneğine tıklayarak harhangi bir sınav başvurusundan bağımsız olarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabilecekler.

e-Devlet şifresiyle “e-Devlet Kapısı” uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olan adaylar, bir başvuru merkezine gitmeden Başkanlığımızca uygulanan herhangi bir sınava bireysel olarak internet üzerinden başvurularını yapabileceklerdir.

ÖSYM AİS e-Devlet

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.