Soru Bankası Mı Deneme Mi?

Soru Bankası Mı Deneme Mi?

Soru Bankası Mı Deneme Mi?

Bir konuya çalıştıktan sonra soru bankası mı, deneme mi çözmeli? Soru bankası çözmeden deneme çözmek doğru mu? Tüm bu soruların yanıtı videomuzda ve yazımızda!

Neden Soru Bankası Çözmeliyiz?

Konu çalışmasından sonra, soru bankası çözmek, o konuya yönelik karşınıza çıkacak tüm soru tiplerini görmeniz ve konuyu sağlamlaştırmanız açısından önemlidir. Öğrenilen bilgi sorularda nasıl karşınıza çıkacak, sizin bu soru karşısında uygulamanız gereken yöntem ne? İşte bu gibi en temel noktaların oluşmasını sağlayacak ve test tekniğini geliştirmenize yardımcı olacak kaynak, soru bankasıdır.

Soru Bankası Çözmeden Deneme Çözmek Doğru Mu?

Eğer bir sınava hazırlanıyorsanız mutlaka deneme çözmelisiniz. Deneme, tam bir sınav provasıdır. Sizi tam olarak sınav atmosferine sokacak, sınav stratejinizi belirlemenizi sağlayacak ve zaman yönetimi konusunda sizi yönlendirecektir. Fakat siz daha önce hiç soru bankası çözmediyseniz, direkt deneme çözerek işe başladıysanız bu durum sizin motivasyonunuzu düşürebileceği gibi vakit kaybetmenizi de sebep olacaktır. Çünkü sizin öncesinde bir test stratejiniz olmayacak, karşınıza çıkan soruyla ilgili hangi yolu izlemeniz gerektiğini bilmeyeceksiniz. Bu nedenle konular çalışılıp her dersten en az bir soru bankası çözüldükten sonra deneme sınavı adımına geçilmelidir.

İlginizi çekebilecek bir diğer içeriğimiz : “Neden Deneme Sınavı Çözmeliyiz?

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.