Evde Kese Nasıl Yapılır?

23.07.2019
4.515
A+
A-
Evde Kese Nasıl Yapılır?

Evde Kese Nasıl Yapılır?

Keselenmek hem cilde hem de vücudun genel sağlığına çok iyi gelir. Keselenmenin yararları anlatmakla bitmez ancak özetlersek, cildi ölü deriden ve mikroptan arındıran keselenme işlemi, bu şekilde gözeneklerin temizlenmesini ve cildin yenilenmesini sağlar. Kan dolaşımının düzenlenmesini sağlayan keselenme işlemi, ruh halinde bile olumlu değişikliğe yol açar. Kan dolaşımını düzenlemesi dolayısıyla tansiyon ve kalp atışlarını da düzene sokar. Düzenli keselenmeyle selülitleri azaltmak bile mümkündür.  Ayda en az bir defa doğru şekilde keselenmek daha taze bir cilde ve dingin bir ruha sahip olmanızı sağlar. Ancak bu kadar sık spa, hamam ve benzeri yerlere giderek keselenmek kolay olmayacağından, evde kese yapma yöntemlerini araştırmak daha kolay olacaktır. Evde kese nasıl yapılır sorusunun cevabı için sizi şöyle alalım:

Kese Nasıl Yapılır?

  • İşlemin kaliteli sonuç vermesi için kullandığınız kesenin türü çok önemlidir. İpekten üretilen keseler en sağlıklı sonuca ulaştıracaktır.
  • Dayanabildiğiniz en yüksek seviyedeki sıcak suyla duş alın ve vücudunuzu sabunlayın. Zeytinyağlı doğal sabunlar daha etkili olacaktır.
  • Keselenmeden önce şampuan ve duş jeli kullanmayın.
  • Keseyi sabun ve şampuana temas ettirmeyin.
  • Durulandıktan sonra keselenmeye başlayın. Keselenirken aynı bölge üzerinde çok fazla baskı uygulamamaya gayret edin. Aksi halde cildinizi tahriş edebilirsiniz.
  • Ayrıca keselenme işleminden birkaç gün önce cildinize krem sürmeyi bırakmanızı öneriyoruz. Zira keselenirken doğrudan derinize temas etmiş olacaksınız.
  • Evde kese nasıl yapılır sorusuna cevap olarak, sert hareketlerden kaçının.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.