Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Yerleri Açıklandı!

21.01.2020
576
A+
A-
Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Yerleri Açıklandı!

Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Yerleri Açıklandı!

2020 sözleşmeli öğretmenlik ön başvuruları ve adayların sözlü sınav merkezi tercihleri 6-10 Ocak tarihleri arasında alınmıştı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ise bugün açıklandı.
2018 ve 2019 yıllarında KPSS’de alınan puanlara göre adaylar sıralanacak ve açıklanan kontenjan sayısının üç katı aday mülakata çağrılacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilanı ise MEB’in atama takvimine göre bugün ilan edilecek.
Sözlü sınav merkezlerini öğrenmek için öğretmen adaylarının https://personel.meb.gov.tr/ adresine tıklamaları gerekmektedir.

Adayların ön başvuru sürecinde,  MEB’in belirlemiş olduğu iller arasından yapmış oldukları sözlü sınav merkezi tercihlerine göre, mülakat yerleri belirlendi. Bu merkezler; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Mardin, Muğla, Kocaeli, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van’dır.

Öğretmenlik Mülakatları Ne Zaman?

Sözlü sınavlar 5-22 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Mülakatta adaylar Eğitim Bilimleri ve Genel Kültür Bilgisi, Bir Konuyu Kavrayıp Özetleme, İfade Yeteneği ve Muhakeme Gücü, İletişim Becerileri, Özgüveni ve İkna Kabiliyeti, Bilimsel ve Teknolojik Gelişmelere Açıklık, Topluluk Önünde Temsil Yeteneği ve Eğitimcilik Nitelikleri gibi başlıklar altında değerlendirilecekler.

Mülakatta Adaylar Nasıl Değerlendirilecekler?

Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sözleşmeli Öğretmenlik sınav sonuçları 25 Şubat 2020 tarihinde açıklanacak ve atamalar ise 18 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

 

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Simge çetin dedi ki:

    Sözleşmeli öğretmen olacağım inşallah hakkımda hayırlısı olsun