Tatilde Ailece İzleyebileceğiniz Filmler

18.01.2020
1.154
A+
A-
Tatilde Ailece İzleyebileceğiniz Filmler

Tatilde Ailece İzleyebileceğiniz Filmler

Öğrenciler ve veliler, okulların tatil olmasıyla kendilerini etkinlik arayışında buluyorlar. Bu noktada sizlere tavsiye edebileceğimiz etkinlik, evde ailece film izlemek. İzlediğiniz filmlerin üstüne düşünüp sohbet edebilir, “Sen olsan filmi nasıl bitirirdin?” şeklinde sorular sorarak ailece güzel ve verimli zaman geçirebilirsiniz.

Sizlere tatilde evde yapılabilecek etkinlikler kapsamında bazı filmler önereceğiz. Ailecek izlenebilecek filmler için şimdiden keyifli seyirler diliyoruz!

  • İnside Out/Ters Yüz

Animasyon türünde yapılmış olan filmde Riley adlı bir çocuğun hikâyesi anlatılmaktadır. Babasının yeni işi dolayısıyla Minnesota’dan San Francisco’ya taşınmak zorunda kalan Riley; yeni ev, okul ve arkadaş ortamına alışırken başına neler gelecek? Filmde bize Riley’in içinde yaşadığı çeşitli duyguların, kendi sesleriyle ne düşündükleri aktarılmaktadır. Neşe, Korku, Öfke, Nefret ve Üzüntü duyguları arasındaki denge nasıl sağlanacak?
Film sizleri duygularınız hakkında düşünmeye sevk ederken bolca da gülmenizi sağlayacak.
– Film hemen hemen her yaş seviyesi için uygun.

  • Wall-E

Film animasyon türündedir. İnsanlık dünyayı aşırı kirletmiş ve başka gezegene taşınmak zorunda kalmıştır. Dünya’ya ise temizlik yapması için sevimli robot Wall-E gönderilir. İnsanlardan kalan çöplerle dolu dünyada Wall neler yapacak?

Filmde insanların çevreyi kirletmesi ve tüketim çılgınlığına vurgu yapılırken bilinçli kullanılmayan teknolojinin insanları hangi noktalara sürükleyebileceğine de dikkat çekilmektedir. Filmde hem duygusal hem de eğlenceli sahneler bulunmaktadır.

-Film ilkokuldan itibaren her yaş grubu için uygundur.

  • Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Charlie; annesi, babası, iki ninesi ve iki dedesiyle şehrin ortasında küçük bir barakada yaşamaktadır. Durumları iyi değildir ve Charlie çikolatayı çok sevmesine rağmen para biriktirerek yılda sadece bir kez çikolata alabilmektedir. Şehirde kocaman bir çikolata fabrikası bulunmaktadır. Günlerden bir gün bu fabrikanın sahibi Bay Wonka, imparatorluğunu devretmek için bir varis seçmeye karar verir. Bunun için adaylar belirlenecektir.  Charlie de bu adaylardan biri olacaktır.

-Film ilkokul seviyesinden itibaren her yaş grubu için uygundur.

  • Rüzgar Yükseliyor

Anime türünde bir filmdir. Rüyalarla iç içe geçmiş bir şekilde aktarılan hikayede, uçaklarla ilgili büyük hayalleri olan Jiro’nun bu süreçte neler yaşadığı anlatılmaktadır. Ne olursa olsun hayalinden vazgeçmemek ve bu uğurda elinden geleni yapmak, filmin ana temasını oluşturmaktadır. Bunun yanında Japon kültürüne ve tarihine dair birçok ögeyi de görebileceğiniz filmde Jiroyla birlikte güzel bir yolculuğa çıkacaksınız.

-Film yaş seviyesi olarak 10 yaş ve üstü için uygundur.

  • Timothy Green’in Sıradışı Yaşamı

Çocukları olmayan Cindy ve Jim Green adlı çiftin fırtınalı ve yağmurlu bir gece Timothy adlı bir çocuğun evlerine gelmesiyle hayatları değişir. Timothy adlı çocuğun ayaklarında yapraklar bulunmaktadır. Bu durum aileyi ve Timothy’i nasıl etkileyecektir? Güzel ve dokunaklı bir film olan “Timothy Green’in Sıradışı Yaşamı” ilkokuldan itibaren her yaş grubu için uygundur.

  • Dersimiz Atatürk

İlkokul 5. sınıfta okuyan bir grup çocuğa, Atatürk’ü daha iyi anlamaları için öğretmenleri tarafından ödev verilir. Tarihçi “Dede” çocuklara bu ödevde yardım edecek ve Mustafa Kemal’in çocukluğunu, okul hayatını, askerlik kariyerini anlatacaktır. Onları Kurtuluş Savaşı’nın en önemli cephelerine götürür ve Türk halkının eşsiz kahramanlarıyla tanıştırır.

– Film ilkokul seviyesinden itibaren her yaş için uygundur.

  • Ayla

1950 yılında gerçekleşen Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki savaşa Türkiye’den de asker gönderilmiştir. Bu savaş sırasında, Süleyman Astsubay’ın annesini ve babasını savaşta kaybetmiş, küçük bir kız çocuğu bulmasıyla başlarına gelenler anlatılmaktadır. Filmin en can alıcı noktası ise anlatılan hikâyenin gerçek olmasıdır. Çok dokunaklı ve sevgi dolu bu film lise grupları için uygundur.

Eğitim Güncesi
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.